Mleko Enfamil 1 – kiedy je wprowadzić? Co zrobić w przypadku uczulenia?

Enfamil to marka mleka dla niemowląt, która od ponad 50 lat cieszy się zaufaniem rodziców i lekarzy. Mleko Enfamil 1 zapewnia pełne odżywianie niemowląt i małych dzieci, w tym budujące mózg kwasy DHA omega-3.

Enfamil nie powinien być podawany bez zalecenia lekarza dzieciom poniżej 6 tygodnia życia

Niektórzy rodzice decydują się podawać swoim dzieciom mleko Enfamil, ponieważ uważają, że jest ono bardziej odżywcze niż zwykłe mleko krowie. Jednak specjaliści medyczni generalnie odradzają podawanie mleka Enfamil niemowlętom poniżej 6 tygodnia życia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Powodem jest to, że mleko Enfamil 1 zawiera więcej białka i sodu niż to, co uważa się za idealne dla małych niemowląt. Może to stanowić nadmierne obciążenie dla niedojrzałych nerek i układu pokarmowego dziecka, co może prowadzić do problemów zdrowotnych w przyszłości. Ponadto wiele preparatów dla niemowląt jest produkowanych z mleka krowiego, które było poddawane działaniu hormonów i antybiotyków, choć te w trakcie produkcji są eliminowane.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może być uczulone na mleko enfamil 1 – porozmawiaj z pediatrą

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może być uczulone na mleko Enfamil 1, porozmawiaj ze swoim pediatrą. Niektóre dzieci rodzą się z genetyczną predyspozycją do alergii i chociaż nie ma ostatecznego sposobu, aby jej zapobiec, unikanie pewnych pokarmów w czasie ciąży i karmienia piersią może zmniejszyć szanse na jej wystąpienie. Jeśli w rodzinie występowały alergie lub jeśli Twoje dziecko ma egzemę lub astmę, może być bardziej narażone na wystąpienie alergii na Enfamil.
Najczęstszym objawem alergii na Enfamil są zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak wymioty lub biegunka. Inne objawy to pokrzywka, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy lub gardła. W ciężkich przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Jest to nagły przypadek medyczny, który wymaga natychmiastowego leczenia. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma reakcję alergiczną na mleko enfamil 1 pyszne i zdrowe, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy.